RTÜK Çalışanlarının Talepleri “Kurum İdari Kurulu Toplantısı”nda Görüşüldü

14/04/2022

Birlik Haberleşme ve İletişim Çalışanları Sendikası’nın (Birlik Haber-Sen) Genel Yetkili Sendika olarak katıldığı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile gerçekleşen 2022 yılı birinci dönem Kurum İdari Kurulu (KİK) Toplantısı’nda çalışanların talepleri görüşüldü.

Toplantı, 4688 sayılı ‘Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu’nun “Kurum İdari Kurulları” başlıklı 22. maddesi gereğince oluşturulan Kurum İdari Kurulu’nun (KİK) Basın Yayın ve İletişim Hizmet Kolunda Genel Yetkili Sendika Birlik Haber-Sen ile RTÜK yetkililerinin katılımıyla gerçekleşti.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nda yapılan toplantıya; Birlik Haber-Sen adına Genel Başkan Yardımcısı Recep Dağtekin, RTÜK Temsilcisi Cemal Sonunur ve Birlik Haber-Sen Avukatı Fatih Kurban katılırken; RTÜK adına ise İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Fendiye İnci Özkan ve İdari ve Mali İşler Daire Başkan Yardımcısı Ferudun Çıldık katıldı.

RTÜK çalışanlarının sorunlarının ve taleplerini sunan Birlik Haber-Sen Heyeti, hizmet kolu çalışanları adına beklentilerini sıraladılar. Gündem maddelerinin başlıklar halinde tek tek incelendiği toplantıda Birlik Haber-Sen heyeti, görüşülen maddelerin çözümü konusunda RTÜK yetkilileriyle istişarelerde bulundular.

Okunma Sayısı : 197

DİĞER HABERLER

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Web sitemizde yayınlanan haberleri takip ediyor musunuz?