RTÜK Çalışanlarını İlgilendiren KİK Toplantısı Gerçekleştirildi

22/10/2020

Basın, Yayın ve İletişim Hizmet Kolunda Genel Yetkili Sendika Birlik Haber-Sen ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) arasında yapılan 2020 yılı 2. Dönem Kurum İdari Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı, 4688 sayılı “Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu”nun “Kurum İdari Kurulları” başlıklı 22. maddesi gereğince oluşturulan Kurum İdari Kurulu’nun (KİK) Basın Yayın ve İletişim Hizmet Kolunda Genel Yetkili Sendika Birlik Haber-Sen ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) yetkililerinin katılımıyla gerçekleşti.

Online ortamda ve görüntülü şekilde yapılan toplantıya Birlik Haber-Sen adına Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Ömer Budak, Genel Sekreter Gürbüz İnaltekin, RTÜK Temsilcisi Ferhat Bakır; RTÜK adına ise RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Bülent Çaycı ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Fendiye İnci Özkan katıldı.

RTÜK çalışanlarının sorunlarının ve taleplerini sunan Birlik Haber-Sen Heyeti, hizmet kolu çalışanları adına beklentilerini sıraladılar. Gündem maddelerinin başlıklar halinde tek tek incelendiği toplantıda Genel Başkan Ömer Budak başkanlığındaki heyet, görüşülen maddelerin çözümü konusunda RTÜK yetkilileriyle istişarelerde bulundular.

Toplantıda Görüşülen Gündem Maddeleri;

1 ) Pandemi süreci göz önüne alınarak Online eğitim yoluyla personel eğitimlerinin verilmesini talep ediyoruz.

2 )Başbakanlık Genelgeleri kapsamında Yetkili Sendikaya yer tahsis edilmesi talebimiz önceki KİK toplantılarında kabul edilmiş fakat henüz Sendika Odası tahsisi yapılmamıştır. Bu hususun yeniden ele alınıp sendikamıza yer tahsis edilmesini talep ediyoruz.

3 )Çay ocağının sıcak su temin edilebilmesi için açık olmasını talep ediyoruz.

4 )Görevde yükselme sınavı açılmasını ve Kurum personelinin en az bir ay önce bilgilendirilmesini talep ediyoruz.

5 )Yabancı dil tazminatının arttırılmasını talep ediyoruz.

6 )İl dışı görevlerde personelin faydalanması adına çeşitli otellerle indirim anlaşması yapılmasını talep ediyoruz.

7 )Personelin özel hastanelerden faydalanması için gerekli indirim anlaşmalarının yapılmasını talep ediyoruz.

8 )Personelin sosyal etkinliğinin artırılması için çeşitli kurslarla anlaşma yapılmasını talep ediyoruz.

9 )Başta İzleme ve Değerlerdirme Dairesi çalışanlarımız olmak üzere personele Medya Okur Yazarlığı eğitimlerinin verilmesini talep ediyoruz.

Okunma Sayısı : 759

Haber Fotoğrafları

DİĞER HABERLER

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Web sitemizde yayınlanan haberleri takip ediyor musunuz?