PTT A.Ş. Personeli İçin Covid-19 Aşı Talebinde Bulunduk

30/11/2020

Birlik Haber-Sen olarak Aralık ayında yapılması planlanan Covid-19 aşısı hususunda başta Sağlık Başkanlığı olmak üzere Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne sunduğumuz yazılı dilekçemizle PTT A.Ş. personeline de Covid-19 aşısının ilk grup çalışmalarda yapılması yönünde talebimizi ilettik.

Uzun süredir tüm dünyada yaşanan Covid-19 salgını ülkemizi de büyük orada etkisi altına almış durumdadır. Verilen uzun uğraşlar sonucu aşı çalışmasında önemli ölçüde yol kat edildi ve üretilen Covid-19 aşısı ülkemize de yakın zamanda gelmesi planlanmaktadır. Ülkemize gelecek olan aşının yapılan planlamalar çerçevesinde ilk olarak sağlık çalışanlarına uygulanması tasarlanmaktadır. Bizler de Birlik Haber-Sen olarak uzun süredir ülkemizin menfaatleri ve halkımızın refahı için çalışmalarını sürdüren PTT A.Ş. personelinin ilk grupla birlikte aşı yapılması yönündeki düşüncelerimizi ve talebimizi ilettik. Değerlendirme ve talebimizi başta Sağlık Başkanlığı olmak üzere Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne yazılı dilekçemizle de sunduk.

Pandemi süresince kamu hizmetlerinin kesintisiz devam etmesi için fedakârca gece gündüz çalışmalarına devam eden kurumların başında olan PTT A.Ş. çalışanlarının 2020 yılı Aralık ayında başlayacak ilk grup aşı çalışmasında 43.000 PTT personelinin öncelikli grup arasında sağlık personelinden hemen sonra değerlendirilmesi önemini bir kez daha vurguluyoruz. PTT A.Ş. çalışanlarımıza ve ailelerine sağlıklı günler diliyoruz.

Okunma Sayısı : 1090

DİĞER HABERLER

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Web sitemizde yayınlanan haberleri takip ediyor musunuz?