PTT AŞ OLMASIN, İŞ GÜVENCESİNE DOKUNULMASIN

30/11/-0001

Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, PTT’nin yapısının değiştirilerek Anonim Şirketi (A.Ş.) yapılmak istenmesine tepki gösterdi. Gülcüoğlu, PTT’nin ‘aş’ yapılmasına izin vermeyeceklerini, bu yönde teşkilatla birlikte eylemlilik süreçlerinin hazır olduğunu kaydetti.

 

Konuyla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenleyen Gülcüoğlu, “PTT’nin yapısının Anonim Şirket olarak değiştirilmek istenmesi bize korkulu rüya göstermektedir. Çünkü, rüyanın devamında özelleştirmeyi görmekten korkuyoruz. Özelleştirmeyle birlikte taşeronlaşmaya kapı aralanarak ucuz iş gücü tercihi sonucu kalite düşmesine sebep olunacaktır. Yıllardır güvenin temsili olan PTT hizmetlerinde kalitenin düşmesi de kabul edebileceğimiz bir durum değildir” dedi.

 

A.Ş., ÖZELLEŞTİRMEYE KAPI ARALAYACAK

 

PTT’nin aynı zamanda en fazla kazanç getiren KİT’lerinin başında geldiğini dile getiren Şinasi Gülcüoğlu, PTT’nin önce yapısının değiştirilmesiyle kalınmayacağını, ardından özelleştirmeye kapı aralanacağını ifade etti. Özelleştirmenin, yeni mağduriyetleri de beraberinde getireceğini kaydeden Gülcüoğlu, “Henüz sözleşmeli personel ve 4/C’li personel sorunları çözülememişken bu sorunlara yenisinin eklenecek olması, çalışanları tedirgin etmektedir. Şunu açık ve net olarak ifade ediyoruz; PTT çalışanlarının iş güvencesine dokunacak her türlü çalışmanın karşısındayız.” şeklinde konuştu.

Yapılmak istenen değişiklikle posta hizmetlerinin rekabete açık hale getirilmesi, serbestleştirilmesi, mali açıdan güçlü ve denetlenebilir bir şirket oluşturulması gibi hedefler öne sürüldüğünü söyleyen Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, bu ideal ve güzel beklentilerin yerini şimdiden başka kaygıların aldığına dikkat çekti.

 

PTT, KAZANDIRIYOR

 

Kendilerinin PTT’nin kimsenin AŞ’ı olmaması, kamu kurumu olarak çalışmalarını yürütmeye devam etmesinden yana olduklarını dile getiren Gülcüoğlu, mevcut haliyle kendisini sürekli yenileyen, güçlenen, hizmetlerine her gün bir yenisini ekleyen PTT’nin verimliliğini olumsuz etkileyecek her türlü uygulamadan vaz geçilmesi çağrısında bulundu.

Genel Yetkili Sendika olarak PTT’nin AŞ olmaması için bu yöndeki girişim ve çalışmalarını sürdüreceklerini söyleyen Gülcüoğlu, çalışanların ve kendi seslerine kulak verilmemesi halinde eylemlilik sürecini başlatacaklarını kaydetti.

 

BİZ YAPTIK, OLDU’ DENMESİN

 

Gülcüoğlu, konuşmasında, ‘biz yaptık, oldu’ denecek bir dayatma ile karşı karşıya kalınması halindeki taleplerini ise şu şekilde sıraladı:

 

Çalışanın ve şirket personelinin iş güvencesinin kesin ve net ifadelerle tasarıya eklenmesi, çalışanın emeğinin karşılayacak ikramiye verilmesi, en az ücret alan personele, Memur-Sen Konfederasyonu’nun açıkladığı yoksulluk sınırı olan  2.995,00 TL’den az maaş verilmemesi, tasarıdan ünvan yükselmelerinin önünü kesen maddelerin çıkarılması, emekliliğe hak kazanan personelin tamamının yararlanacağı emekliliğe özendiren teşviklerin verilmesi,  kurumdan ayrılmak isteyen çalışanlara kurum değişikliği hakkının verilmesi.

 

SÖZLEŞMELİLERE KADRO VERİLMELİ

 

Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, başta PTT ve TRT olmak üzere kamudaki sözleşmeli personelin sorunlarının çözülmesi ve kadro beklentilerinin karşılanması çağırısında bulundu.

 

BASIN_ACIKLAMASI_METNI_ICIN_TIKLAYINIZ_1.doc

Okunma Sayısı : 1604

Haber Fotoğrafları
link women who cheat on husband online
">
link women who cheat on husband online
" />

DİĞER HABERLER

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ İDRİS GÜLLÜCE VE MUSTAFA ELİTAŞ MAKAMINDA ZİYARET EDİLDİ.

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ İDRİS GÜLLÜCE VE MUSTAFA ELİTAŞ MAKAMINDA ZİYARET EDİLDİ. - 30/11/-0001

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ İDRİS GÜLLÜCE VE MUSTAFA ELİTAŞ MAKAMINDA ZİYARET EDİLDİ.

TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRÜ NUSRET YAZICI' YA ZİYARET

TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRÜ NUSRET YAZICI' YA ZİYARET - 30/11/-0001

TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRÜ NUSRET YAZICI' YA ZİYARET

KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN 18 GÜNDE 455 KİLOMETRE YÜRÜDÜ

KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN 18 GÜNDE 455 KİLOMETRE YÜRÜDÜ - 30/11/-0001

KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN 18 GÜNDE 455 KİLOMETRE YÜRÜDÜ

İMZALAR BAKANA TESLİM EDİLDİ

İMZALAR BAKANA TESLİM EDİLDİ - 30/11/-0001

İMZALAR BAKANA TESLİM EDİLDİ

YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ BTK PERSONELİNİ YALNIZ BIRAKMADI

YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ BTK PERSONELİNİ YALNIZ BIRAKMADI - 30/11/-0001

YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ BTK PERSONELİNİ YALNIZ BIRAKMADI

@BirlikHaberSen tarafından gönderilen tweetler
M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
TÜMÜ
ANKET
Web sitemizde yayınlanan haberleri takip ediyor musunuz?