Özlem Zengin’den Memur-Sen’e Ziyaret

14/04/2021

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Özlem Zengin, Memur-Sen Konfederasyonu’nu ziyaret ederek Memur-Sen yönetimi ve bağlı sendikaların genel başkanları ile bir araya geldi.

İlk olarak Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile kısa bir görüşme gerçekleştiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin daha sonra Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları ve bağlı sendikaların genel başkanları ile Memur-Sen’e bağlı komisyonların başkanları ile bir araya geldi.

Pandemi tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen toplantıda sözleşmeli istihdamdan kaynaklanan sorunlar, kamu görevlileri sendikacılığı, kamu yönetimindeki eksiklikler ve kamu işleyişine ilişkin çeşitli konular ele alındı.

Başta Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın olmak üzere sendika genel başkanları tarafından sözleşmeli istihdamına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Sözleşmeli istihdamdan kaynaklanan farklı mevzuat tipleri olduğunu belirten Yalçın, bu durumun devlet geleneği ve işleyişine uygun olmadığını belirterek Memur-Sen olarak siyasi iradenin konuyla ilgili yapacağı çalışmalara destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Türkiye’de vesayete karşı elde edilen en büyük başarı ve kazanım olduğunu vurgulayan Yalçın, bununla beraber yeni sistemin kamu işleyişinde bazı düzenlemeler gerektirdiğini söyledi. Bakanlıkların birleştirilmesi, Devlet Personel Başkanlığı gibi bazı kurumların ve kurumlardaki bazı organların kapatılmasının bazı sistematik problemlere yol açtığını ifade eden Yalçın, kamu görevlileri sendikaları olarak yeni bir reforma ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin ise öncelikle Memur-Sen ailesi ile bir araya geliyor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Memur-Sen’in yapıcı ve çözüm odaklı sendikacılığını önemsediğini söyledi.

Okunma Sayısı : 330

Haber Fotoğrafları

DİĞER HABERLER

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Web sitemizde yayınlanan haberleri takip ediyor musunuz?