YENİ UFUKLARA HEP BİRLİKTE

Mevlüt BURGAÇ

Çeyrek asrı geride bırakan sendikamızın hak, adalet, eşitlik, alın teri, gülcünün değil haklının güçlü olduğu, hakkın, haklının, doğrunun, mazlumun, mağdurun yanında; zalimin, yanlışın karşısında, yeterli ücret ve sosyal hakların elde edildiği hiçbir kimsesin ötekileştirilmediği adil bir düzenin oluşması mücadelemiz dün olduğu gibi bugün ve yarında devam edecektir.

Tüm olumsuzluklara rağmen çalışanların sorunlarını dile getirme ekonomik ve sosyal haklarını geliştirme, haksızlıklara ve hukuksuzluklara karşı üretimden gelen hakkımızı kullanma, adli makamlarda dava açma ve takip etme noktasında hiçbir ödün vermeden BİRLİK HABER-SEN çalışanların yanında dimdik durarak 6 yıllık yetkili sendika olmanın sorumluluğu ve bilinci içerisinde hareket etmeye devam  etmektedir.

Basın, Yayın ve İletişim hizmet kolunda PTT A.Ş. TRT, RTÜK, BTK ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı olmak üzere  tüm birimlerde  bundan önceki yıllarda olduğu gibi 2019 yılında da BİRLİK HABER-SEN’i Genel Yetkili Sendika yapan tüm çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Genel Yetkili Sendika olarak Basın, Yayın ve İletişim hizmet kolunda tüm çalışanların sendikası olarak hareket ediyor; Toplu Sözleşmelerde, Kurum İdare Kurullarında ve Kamu Danışma Kurullarında sizlerin gür sesi oluyoruz.

PTT A.Ş. çalışanlarının Maaş promosyonları sözleşmesi 15 Temmuz itibariyle sona eriyor olup, 15 ağustos itibariyle yeni bankadan maaş ödemelerine başlanacaktır. Görüşmeler devam ediyor.

2020-2021 yıllarını kapsayan 5’nci Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri, Ağustos ayı içerisinde yapılacaktır. Gerek iş kolumuzu ilgilendiren maddeler ile gerekse geneli ilgilendiren taleplerimizi tüm Şube ve İl Başkanlarımız ile  tüm üyelerimizin  katkılarıyla hazırladık ve en iyi neticeyi alacağımıza inanıyoruz. “Hak verilmez alınır.” felsefesiyle hareket ediyoruz. Bundan önce aldıklarımızın süreleri 31 Aralık 2019 da sona eriyor. Bu maddelerimizin tümünü alarak üzerine yeni kazanımlar koyarak en iyi toplu sözleşmeyi yapacağız. Memurlara grev hakkının verilmesi, enflasyon artı refah payının verilmesi, vergi dilimi oranlarının sabitlenmesi gibi birçok taleplerimizde ısrarcı olacağız.

Sendikamızın Şube Genel Kurulları büyük oranda tamamlanmıştır.  Birkaç şubemizde yaşanan hukuki sıkıntılar aşılmış ve bir şubemizin Genel Kurulu 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak olup, diğer şubemizin genel kurulu ise en kısa sürede yapılacaktır. Sendikamızın Şube Genel Kurullarına katılan tüm delegelerimize ve kendisine güvenerek görev alan tüm Şube Yönetim Kurulu Üyelerimizi ve Genel Kurul Delegelerimizi kutluyorum. Adımız gibi biz BİRLİK HABER-SEN’iz hep birlikte olursak daha güçlü oluruz, farklılıklarımızı zenginliğimiz olarak görür ve hareket edersek hiçbir güç bizi yıkamaz.

BİRLİK HABER-SEN 5’nci Olağan Genel Kurulu 29.07.2015 tarihinde yapıldığı bilinmektedir. Sendikamızın 6’ncı Olağan Genel Kurulu en kısa zamanda yapılacaktır. Sendikamızı gelecek 4 yıl idare edecek Genel Merkez yöneticileri seçilecektir.

Sendika Genel Kurulları sivil toplum örgütlerinin düğün ve bayram günleridir.  Bir ayrışmanın günü değil, birlik ve beraberliğin kardeşliğin hakim olduğu günlerdir. Sorumluluk sahibi olanların hesap verdiği, göreve talip olanların ise plan ve projelerini  delegasyonun  bilgisine sundukları  zamanlardır.

Memur-sen ve BİRLİK HABER-SEN’in vizyonunu, misyonunu, üslenen ve göreve talip olan hiçbir üyemizin küsmeye kırılmaya hakkı yoktur. Bilakis daha çok çalışmaya birlik ve beraberliğe teşvik etmesine ihtiyaç vardır.

BİRLİK HABER-SEN’imizin yapılacak 6’ncı Olağan Genel Kurulunun yeniden diriliş ve yeni bir başlangıç olmasını diler, başta  Memur-sen’imize, BİRLİK HABER-SEN’imize, Basın, Yayın ve İletişim hizmet kolundaki çalışanlarımıza ve tüm üyelerimize hayırlar getirmesini yüce Allah’tan dilerim.

Selam ve dua ile…

YAZARIN DİĞER YAZILARI

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Web sitemizde yayınlanan haberleri takip ediyor musunuz?