KAMU PERSONELİ DANIŞMA KURULU TOPLANDI

30/11/-0001

Toplu sözleşme sürecinde zaman yetersizliği nedeniyle sonuçlandırılamayan ancak çalışılmak üzere kurulacak komisyona havale edilen konuların görüşülmesine başlandı.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda yapılan toplantının açılışında konuşan Bakan Faruk Çelik, toplu sözleşme sürecinde, 161 konuda çalışmalara devam edilmesinin kararlıştırıldığını hatırlattı. Bu maddelerin ele alınması ve çözüme kavuşturulması için komisyon kurulduğu bilgisini veren Çelik, bu komisyonun ilgili bakanlıklarla görüşerek rapor hazırladığını söyledi. Bakan Çelik, bugün yapılan toplantıda konfederasyon temsilcilerinin de yer aldığı komisyon raporunu ele alacaklarını ve bu rapor doğrultusunda yol haritası belirleyeceklerini kaydetti.

 

Toplantının açılışında konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ise oturma düzenini eleştirdi. Bakanın, heyet başkanı gibi 'şekli bir durum' oluşturulduğunu söyleyen Gündoğdu, bu oturma düzeniyle toplu görüşmenin de gerisine gidildiğini, toplu sözleşmenin tarafların eşitliği ilkesine aykırı olduğunu söyledi. Referandumda ‘evet’ çıktığına pişman olan anlayışın bir benzerini gördüklerini dile getiren Gündoğdu, “Toplu görüşmenin de gerisine gittik. Oturma düzeniyle bu gösterildi. Yapılan konuşmada da toplu sözleşmenin konusu olmayan konular değerlendirmesi yapıldı. Bu da yanlıştı. Buradaki herşey toplu sözleşmenin konusudur. 15 günlük süre yetersizliği sebebiyle görüşülemeyen konuları görüşmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Gündoğdu, konuşmasında ayrıca Büro-Memur Sen, Bayındır Memur-Sen, Ulaştırma Memur-Sen ve Birlik Haber-Sen’i yetkili olmalarından dolayı tekrar kutladı ve Kamu Personeli Danışma Kurulu’na ‘hoş geldiniz’ dedi.

 

Toplantı, komisyon tarafından hazırlanan sunumun izlenmesiyle devam ediyor. Sunumun ardından toplantıya ara verilecek ve öğleden sonra çalışmalar sürecek.

 

Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı’na Bakan Çelik’in yanı sıra Memur-Sen Genel Başkanı, yetkili sendikaların genel başkanları, memur sendikaları konfederasyonlarının başkanları ve Kamu İşveren Heyeti katıldı.

Okunma Sayısı : 1128

Haber Fotoğrafları

DİĞER HABERLER

BASIN YAYIN VE ENFORMASYON GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞANLARININ DİKKATİNE

BASIN YAYIN VE ENFORMASYON GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞANLARININ DİKKATİNE - 30/11/-0001

BASIN YAYIN VE ENFORMASYON GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞANLARININ DİKKATİNE

BİRLİK HABER-SEN GENEL MERKEZİ  BTK PERSONELİNİ YALNIZ BIRAKMADI

BİRLİK HABER-SEN GENEL MERKEZİ BTK PERSONELİNİ YALNIZ BIRAKMADI - 30/11/-0001

BİRLİK HABER-SEN GENEL MERKEZİ BTK PERSONELİNİ YALNIZ BIRAKMADI

YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ,ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKAN YARDIMCISI VE MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI İLE BİR ARAYA GELDİ

YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ,ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKAN YARDIMCISI VE MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI İLE BİR ARAYA GELDİ - 30/11/-0001

YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ,ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKAN YARDIMCISI VE MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI İLE BİR ARAYA GELDİ

SAĞLIK-SEN 1.OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU YAPILDI

SAĞLIK-SEN 1.OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU YAPILDI - 30/11/-0001

SAĞLIK-SEN 1.OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU YAPILDI

PROF.DR.MEHMET METİN HÜLAGÜ'YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

PROF.DR.MEHMET METİN HÜLAGÜ'YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ - 30/11/-0001

PROF.DR.MEHMET METİN HÜLAGÜ'YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

@BirlikHaberSen tarafından gönderilen tweetler
M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
TÜMÜ
ANKET
Web sitemizde yayınlanan haberleri takip ediyor musunuz?