İslam İşbirliği Teşkilatı’ndan Birlik Haber-Sen’e Ziyaret

25/05/2021

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Bağımsız ve Daimi İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Marghoob Saleem Butt Birlik Haber-Sen Genel Merkezini ziyaret etti.

Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu için Türkiye’ye gelen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Bağımsız ve Daimi İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Marghoob Saleem Butt, Birlik Haber-Sen Genel Merkezini ziyaret ederek Genel Başkan Ömer Budak ile bir araya geldi.

Ziyaretleri sırasında ayrıca Memur-Sen Konfederasyonu’nu ziyaret etmeyi ihmal etmeyen Marghoob Saleem Butt, Ali Yalçın ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Birlik Haber-Sen RTÜK Temsilcisi Ferhat Bakır’da hazır bulundu.

Görüşmede İslam dünyasının siyasi gelişiminden, Kudüs'te Filistinlilere uygulanan zulüm, Müslümanlara yönelik insan hakları ihlalleri ve neler yapılacağına ilişkin kapsamlı değerlendirmelerde bulunuldu.

Ziyaretlerinden dolayı İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Bağımsız ve Daimi İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Marghoob Saleem Butt’a teşekkürlerini ileten Genel Başkan Ömer Budak toplantının sonunda kendilerine Ayasofya’nın İbadete Açılışı’nı temsilen ilk gün pulu ve zarfı hediye etti.

Okunma Sayısı : 502

Haber Fotoğrafları

DİĞER HABERLER

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Web sitemizde yayınlanan haberleri takip ediyor musunuz?