İNSANLIK VİCDANINI ORTAK İSYANA ÇAĞIRIYORUZ

30/11/-0001

Birlik Haber-Sen, Memur-Sen ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla birlikte Mısır’ın başkenti Kahire’deki Rabiat’ül Adeviye ve Nahda meydanlarında darbe karşıtlarına yönelik müdahale sonucu yüzlerce insanın katledilmesini protesto etti.


 

 

Mısır Büyükelçiliği önünde toplanan Birlik-Haber-Sen yöneticileri, Memur-Sen yöneticileri ve çok sayıda Memur-Sen üyesi Mısır’da sivil insanlara yönelik insanlık dışı yaşanan olayları kınayan sloganlar atı.

 

Memur-Sen adına basın açıklaması yapan Memur-Sen Genel Başkan Vekili Günay Kaya, Büyük Memur-Sen ailesi olarak, Mısır’da kadın, çocuk, yaşlı genç demeden katliamlarını sürdüren darbeci katilleri bir kez daha kınadıklarını ve lanetlediklerini söyledi.

 

Kaya, Askeri darbe yaparak Mısır halkının iradesini katleden darbeci katillerin, bugün de Mısır halkını katletmeye devam ettiğini belirterek İslam İşbirliği Teşkilatı, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği başta olmak üzere uluslararası kuruluşların Mısır’da hem demokrasinin katledilmesine hem de insanların öldürülmesine seyirci kaldıklarını, darbecilere bazen açıktan bazen de örtülü destek vermeye devam ettiklerini söyledi.

 

Genel Başkan Vekili Kaya, “Mısır’daki darbeye açıktan destek veren ve darbeyi fırsat bilen katil İsrail devleti Filistin’de yeni yerleşim yerleri inşa etmekte, karşı çıkanları da katletmektedir. Bütün bu olaylar göstermektedir ki, Mısır’daki darbenin arkasında İsrail ve emperyalistlerin Ortadoğu’daki çıkarlarını korumak ve geliştirmek yatmaktadır. İsrail insansız hava araçları ile darbecilerin Sina Yarım Adası’nda ortak katliamlar yapması bunun açık kanıtıdır” diye konuştu.

 

Deniz kaplumbağalarının yaşamı ile yakından ilgilenen Batı’nın, insanların özellikle de Müslümanların yaşamı söz konusu olunca sessizliği tercih etiğini, katliamlar karşısında üç maymunu oynadığını söyleyen Kaya, “Mısır’daki insanlık dışı katliamlara karşı bazı İslam ülkeleri ve Batılı ülkelerinin  yöneticileri üç maymunu oynasa da insanlık vicdanı ve tarih onları asla affetmeyecektir.  İsrail başta olmak üzere darbesever şer ittifakın antidemokratik ve gayri insani tutumu bizlere Üstad Sezai Karakoç’un şu sözlerini hatırlatıyor: “Onlar sanıyorlar ki, biz sussak tarih susmayacak, tarih sussa Hakikat susmayacak. Onlar sanıyorlar ki, bizden kurtulsalar mesele kalmayacak. Halbuki, bizden kurtulsalar vicdan azabından kurtulamayacaklar, vicdan azabından kurtulsalar tarihin azabından kurtulamayacaklar. Tarihin azabından kurtulsalar, Tanrı’nın gazabından kurtulamayacaklar.” Büyük Memur-Sen ailesi olarak, susmayacağız. Katilleri kınamaya ve lanetlemeye devam edeceğiz. Buradan bütün insanlık vicdanını katillere ve zalimlere karşı ortak isyana çağırıyoruz. Memur-Sen olarak, katilleri ve katillerin işbirlikçilerini bütün dünyaya ifşa etmeye devam edeceğiz. 707 bin üyesiyle güçlü Memur-Sen ailesi olarak, canilerin ve katillerin karşısında mazlumların ve mağdurların yanında olduğumuzu belirtiyor, darbecilerin katlettiği Mısırlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralıları acil şifalar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Okunma Sayısı : 1058

Haber Fotoğrafları

DİĞER HABERLER

GENEL YETKİLİ SENDİKA OLAN BİRLİK HABER-SEN HÜKÜMETİN PAZARLIK MASASINDAKİ YERİNİN ALDI

GENEL YETKİLİ SENDİKA OLAN BİRLİK HABER-SEN HÜKÜMETİN PAZARLIK MASASINDAKİ YERİNİN ALDI - 30/11/-0001

GENEL YETKİLİ SENDİKA OLAN BİRLİK HABER-SEN HÜKÜMETİN PAZARLIK MASASINDAKİ YERİNİN ALDI

TOPLU SÖZLEŞME SÜRECİNDE HİZMET KOLU TALEPLERİ İŞVEREN HEYETİNE SUNULDU

TOPLU SÖZLEŞME SÜRECİNDE HİZMET KOLU TALEPLERİ İŞVEREN HEYETİNE SUNULDU - 30/11/-0001

TOPLU SÖZLEŞME SÜRECİNDE HİZMET KOLU TALEPLERİ İŞVEREN HEYETİNE SUNULDU

BİRLİK HABER-SEN GENEL YETKİLİ SENDİKA OLARAK  TOPLU GÖRÜŞME MASASINDA YERİNİ ALDI

BİRLİK HABER-SEN GENEL YETKİLİ SENDİKA OLARAK TOPLU GÖRÜŞME MASASINDA YERİNİ ALDI - 30/11/-0001

BİRLİK HABER-SEN GENEL YETKİLİ SENDİKA OLARAK TOPLU GÖRÜŞME MASASINDA YERİNİ ALDI

TOPLU SÖZLEŞME BAŞLIYOR

TOPLU SÖZLEŞME BAŞLIYOR - 30/11/-0001

TOPLU SÖZLEŞME BAŞLIYOR

TRT'DEKİ SÖZLEŞMELİ PERSONELE MÜJDE!

TRT'DEKİ SÖZLEŞMELİ PERSONELE MÜJDE! - 30/11/-0001

TRT'DEKİ SÖZLEŞMELİ PERSONELE MÜJDE!

@BirlikHaberSen tarafından gönderilen tweetler
M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
TÜMÜ
ANKET
Web sitemizde yayınlanan haberleri takip ediyor musunuz?