GÜNDOĞDU; TÜRKÇENİN ÇOCUKLARI DÜNYA BARIŞINA OLAN ÜMİTLERİMİZİ ARTIRIYOR

30/11/-0001

Bu yıl 11 'incisi düzenlenen Türkçe Olimpiyatları kapsamında Türkiye'ye gelen öğrencilerden oluşan heyet, Memur-Sen'i ziyaret etti. 

 

Mehmet Akif İnan Solunundaki törende Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Şinasi Gülcüoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Memur-Sen'e bağlı sendikaların Genel Başkanları, yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Gündoğdu, "Bu ülkede barış istedikleri için yeni dünyaya gelen çocuklarına Barış ismini koyanların büyük çoğunluğunun bile barıştan vazgeçtiği  bir ortamda, evrensel ahlak değerlerini bezenen ve Türkçemizle bu değerlere öncülük edenlerin istikrarını önemsiyorum" dedi. Türkçe Olimpiyatları kapsamında Türkiye'ye gelen öğrencilerin yetiştirilmesinin dünya barışına olan inançlarını artırdığını belirten Gündoğdu, Türkiye'de zaman zaman yaşanan ırkçılık hastalığına dünyada artık yer verilmeyeceğine inandığını dile getirdi.

 

Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu, "Ramazan ve Kurban bayramlarından sonra 11 yıldır yeni bir bayram yaşıyoruz. En önemlisi evrensel barışın tohumları saçılıyor. Barışın dilinde Türkçede o ülkenin liderleri seçiliyor. Bunun arkasında gurbette olan Fethullah Gülen Hocaefendi var.Hazreti Ali Efendimiz'in 'İnsanlar ya sizin dinde kardeşiniz ya da yaratılışta eşinizdir' dediği anlayıştan yola çıkarak, ırkı, cinsi, ülkesi, ideolojisi, dini ne olursa olsun çözüm ortaklığında bir araya gelen paydaşlarımıza dair inancımız artırıyor" dedi.

 

Gündoğdu, "Kendilerini ziyarete gelen 17 öğrenciyi ağırladıklarını ifade eden Gündoğdu, bu öğrencileri Genç Memur-Sen’in temsilcisi ilan ettiğini kaydetti. Gündoğdu, “Bu ülkelerdeki gençlerimizle ülkemizde buluşmaları artırmamız gerektiğini düşünüyorum. Hediyelerini olimpiyatlara geldikleri için değil yeni verdiğimiz yetkiyi Genç Memur-Sen’in dünyadaki temsilcileri olarak takdim edeceğim.” dedi.


Büyük Türkiye'nin büyük kurumlarına güven duyarak çocuklarını emanet eden anne babalara teşekkür ediyorum. Bizim dilimizle dünyaya yayılacak bu güzelliğe nice 11 yıllar diliyorum" diye konuştu.

 

Başkan Gündoğdu, Türkçe şarkı söyleyerek performanslarını sergileyen çocuklara diz üstü bilgisayar hediye etti. Öte yandan misafir öğrenciler de ülkelerinden getirdikleri bazı hediyeleri Gündoğdu'ya sundu.


Okunma Sayısı : 1513

Haber Fotoğrafları
redirect website why do men have affairs
">
redirect website why do men have affairs
" />
link women who cheat on husband online
">
link women who cheat on husband online" />

DİĞER HABERLER

GÜLCÜOĞLU TALEPLERİMİZİ BAŞBAKAN ERDOĞAN'A ANLATTI

GÜLCÜOĞLU TALEPLERİMİZİ BAŞBAKAN ERDOĞAN'A ANLATTI - 30/11/-0001

GÜLCÜOĞLU TALEPLERİMİZİ BAŞBAKAN ERDOĞAN'A ANLATTI

KAYSERİ MEMUR-SEN MAYIS AYI İL DİVAN TOPLANTISI YAPILDI.

KAYSERİ MEMUR-SEN MAYIS AYI İL DİVAN TOPLANTISI YAPILDI. - 30/11/-0001

KAYSERİ MEMUR-SEN MAYIS AYI İL DİVAN TOPLANTISI YAPILDI.

YEREL MEDYA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

YEREL MEDYA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI - 30/11/-0001

YEREL MEDYA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

PTT GENEL MÜDÜRÜ OSMAN TURAL'A ZİYARET

PTT GENEL MÜDÜRÜ OSMAN TURAL'A ZİYARET - 30/11/-0001

PTT GENEL MÜDÜRÜ OSMAN TURAL'A ZİYARET

AB PROJEMİZİN UYGULANMASINA BAŞLANDI.

AB PROJEMİZİN UYGULANMASINA BAŞLANDI. - 30/11/-0001

AB PROJEMİZİN UYGULANMASINA BAŞLANDI.

@BirlikHaberSen tarafından gönderilen tweetler
M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
TÜMÜ
ANKET
Web sitemizde yayınlanan haberleri takip ediyor musunuz?