GENÇ MEMUR-SEN, ÇANAKKALE MAHŞERİ

30/11/-0001

Memur-Sen Konfederasyonu bünyesinde kurulan Genç Memur-Sen üyeleri tarafından Çanakkale Zaferi'nin 98. yılı nedeniyle Çanakkale şehitlerini anmak için zaferi anlatan tiyatro oyunu sahnelendi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu'nda Genç Memur-Sen üyeleri tarafından sahnelenen oyunu Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, konfederasyona bağlı sendikaların başkanları ve yöneticileri, sendikaların üyeleri ve öğrenciler izledi. Türkiye'de ve dünyada hala medeniyet farkı ve medeniyet mücadelesinin devam ettiğini söyleyen Gündoğdu, "O bize kurtarıcı olarak yansıtılmaya çalışılan batı medeniyeti sömürmeyi, öldürmeyi, Filistin'de, Gazze'de, Suriye'de, Irak'ta, Çeçenistan'da, Doğu Türkistan'da hala devam ettiriyor, Arakan'da bunun yeni karelerinden birisi. Bizim medeniyetimiz bir insanın ölümünü kainatın ölümü, bir insanın kurtuluşunu kainatın kurtuluşu olarak görüyor. Şehitlerine 'ölüler demeyin, onlar diridir' diyen bir ilahi hüküm, onlara da sakın ha kul hakkıyla huzura gelmeyin çağrısını bir medeniyet davası olarak ortaya koyuyor, bizim de bunu önemsememizi istiyor" dedi.


Genç Memur-Sen'i neden kurduklarını anlatan Gündoğdu, "Medeniyet değerlerimizi kuşanan gençlik, istikbalin köklerimizden başladığını gören gençlik, yeni medeniyet değer anlayışıyla hakkın, hakikatin dünyada var olması için 'varım' diyen gençlik, 'bana dokunmayan yılan bin yaşasın' diyenlere karşı dokunan, farkında olan, adanmış gençlik, mazlumun dinine, ırkına, cinsiyetine bakmadan yanında yer alan, zalimin gücene bakmadan karşısında duran gençlik. İşte Genç Memur-Sen'i bunun için kurduk" diye konuştu.


Genç Memur-Sen üyesi gençlerin sahnelediği Çanakkale zaferini anlatan oyun, salonu dolduran çok sayıda Başkentli tarafından beğeni ile izlendi.

Okunma Sayısı : 1704

Haber Fotoğrafları
link online
">
link online
" />

DİĞER HABERLER

ŞEKERBANK ANLAŞMA

ŞEKERBANK ANLAŞMA - 30/11/-0001

ŞEKERBANK ANLAŞMA

KILIK KIYAFETE SİVİL İTAATSİZLİK EYLEMİ

KILIK KIYAFETE SİVİL İTAATSİZLİK EYLEMİ - 30/11/-0001

KILIK KIYAFETE SİVİL İTAATSİZLİK EYLEMİ

BİR MAMA, BİR BEZ, BİR SMS

BİR MAMA, BİR BEZ, BİR SMS - 30/11/-0001

BİR MAMA, BİR BEZ, BİR SMS

ÖZGÜRLÜĞE 12 MİLYON 300 BİN İMZA

ÖZGÜRLÜĞE 12 MİLYON 300 BİN İMZA - 30/11/-0001

ÖZGÜRLÜĞE 12 MİLYON 300 BİN İMZA

HATIRA YARIŞMASI

HATIRA YARIŞMASI - 30/11/-0001

HATIRA YARIŞMASI

@BirlikHaberSen tarafından gönderilen tweetler
M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
TÜMÜ
ANKET
Web sitemizde yayınlanan haberleri takip ediyor musunuz?