Voc-Test Merkezleri-III Hibe Projesi

Mesleki Yeterlilik Kurumunun yararlanıcısı olduğu, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamında finanse edilen “Türkiye Yeterlilikler Sisteminin ve Çerçevesinin Uygulanması Operasyonu (TUYEP)” hibe bileşenlerinden biri olan VOC-Test Merkezleri–III Hibe Programı proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlanmıştır.

Değerlendirme süreci sonucunda 15 farklı sektörde proje teklifi sunan 23 kuruluş hibeden yararlanmaya hak kazanmış ve bu kuruluşlar ile Sözleşme Makamı olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı arasında hibe sözleşmeleri imzalanmıştır.

Birlik Haberleşme ve İletişim Çalışanları Sendikası olarak Voc-Test III Hibe Programı kapsamında başvurusunu yaptığımız Development of Occupational Standards and Qualifications and Establishment of VOC-Test Centre in Information Technologies Sector (Bilişim Teknolojileri Sektöründe Meslek Standartları ve Yeterliliklerin Geliştirilmesi ve VOC-Test Merkezi Kurulması) isimli projemiz hibe almaya hak kazanmıştır. Projemiz 01.11.2020-30.04.2022 tarihleri arasında uygulanacaktır.
M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Web sitemizde yayınlanan haberleri takip ediyor musunuz?