Birlik Haber-Sen’in Aşı Talebi Sosyal Medya’da Gündem Oldu

04/05/2021

Birlik Haber-Sen’in girişimleri sonucunda PTT A.Ş. çalışanlarına aşı takviminde öncelik sağlanmıştı. Ancak aradan geçen süreye rağmen bir gelişme kat edilemedi. Birlik Haber-Sen konu üzerine PTT A.Ş. personeline desteğini vurgulamak ve gündem yaratmak adına konuyu sosyal medyaya taşıdı. Bir saatin içinde binlerce destek mesajı yayınlandı.

Birlik Haber-Sen yoğun mesaisi sonucu PTT A.Ş. çalışanlarına aşı takviminde öncelik verilmiş ve ikinci sıralamada yerini almıştı. Ancak aradan üç aylık bir süreç geçmesine rağmen bir çalışma sergilenmedi. Bununla beraber tüm kısıtlamalara rağmen PTT A.Ş. personeli çalışmalarına tam kapasite devam etti.

Vakaların arttığı ve riskin yoğunlaştığı bu süreçte PTT A.Ş. personelin bir an önce aşılanması için ve yine personelin yaşadığı bu sorunu göz önüne getirmek amacıyla Birlik Haber-Sen Twitter üzerinden #hashtag çalışması gerçekleştirdi. Yaklaşık bir saat süren hashtag çalışmasında, PTT A.Ş. çalışanlarından, ailelerinden ve vatandaşlardan büyük destek geldi. Kısa süre içerisinde binlerce tweetin paylaşıldığı gündem başlığı binlerce mesaja ulaştı. Konu Twitter ve sosyal medya gündeminde yerini aldı ve büyük ses getirdi.

Okunma Sayısı : 415

Haber Fotoğrafları

DİĞER HABERLER

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Web sitemizde yayınlanan haberleri takip ediyor musunuz?