Başbakan Yardımcısı Arınç’a Ziyaret

05/01/2015

Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, tarafından Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a TRT, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ve RTÜK

Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, tarafından Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a TRT, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ve RTÜK kurumlarına ait sorunlarına ve çözüm önerilerini içeren bir rapor sundu.

Yapılan ziyarette Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Diyanet Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar’ da yer aldı.

Memur sen’e bağlı bu üç sendika, yaşadıkları sıkıntıları Arınç’a aktardı, taleplerini iletti ve çözüm için görüşmeler yapıldı.

Genel Başkan Gülcüoğlu, TRT personellerinin sıkıntıları hakkında Başbakan yardımcısı Arınç’ı bilgilendirdi.

TRT Personeline Sarı  basın kartı çıkarılması konusunda sıkıntı yaşadığını, bu personellerin naklen yayınlara yada değişik yerlere görevli gittiğinde ortaya çıkan sıkıntılardan dolayı yayınlarda aksama meydana geldiğini belirtti.

TRT personelinin maşlarının iyileştirilmesi hakkında “TRT personelininde tıpkı RTÜK personeli gibi maaşların Brüt ücretten Nete çekilmesi için RTÜK yönetimine başvurmuş ancak RTÜK tarafından onaylanmamıştır. RTÜK kendi personeline uygun gördüğü durumu TRT personeli için uygun görmemiştir” diyerek konunun yeniden ele alınmasını istedi.

Yine TRT’de kadroya alınmayan sözleşmeli personelin beklentileri dile getirilerek çözüm için destek istendi.

Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğünde Yaşanan Sıkıntıları da  dile getiren Gülcüoğlu: 1- Yeniden Yapılandırma ve Maaş Rejimi, 2-Görevde Yükselme,  3-Yurtdışı Teşkilatında Görevlendirilecek Personelin Tespiti, 4-Personel Servisleri, 5- Hizmet İçi Eğitim başlıkları adı altında Sayın Arınç’a rapor şeklinde sundu.

Yeni anayasa ile ilgili toplumun beklentileri ve daha çok demokratikleşme ve sivil toplum örgütlerinin önemi üzerine de görüşmeler yapıldı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise konuşmasında, Memur-Sen’in sendikal duruşu, toplumsal olaylardaki hassasiyetini takdir ettiğini söyleyerek. Halkın hissiyatına tercüman olan Memur Sen’in çalışmalarını ilgiyle takip ettiklerini ifade eden Arınç, anayasaya yönelik çalışmaların da takdire şayan olduğunu kaydetti. Memur-Sen’in sorumlu bir sendikacılık yaptığını da ifade eden Arınç, sadece eleştiren değil, çözümü de öneren yaklaşımların sonuç getireceğini ifade etti.

Okunma Sayısı : 1447

Haber Fotoğrafları
redirect married men who cheat why do men have affairs
">
redirect married men who cheat why do men have affairs
" />

DİĞER HABERLER

ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI

ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI - 30/11/-0001

ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI

TOPLU SÖZLEŞME KAZANIMLARIMIZ

TOPLU SÖZLEŞME KAZANIMLARIMIZ - 03/01/2014

TOPLU SÖZLEŞME KAZANIMLARIMIZ

SENDİKAMIZA HAYIRLI OLSUN ZİYARETLERİ

SENDİKAMIZA HAYIRLI OLSUN ZİYARETLERİ - 30/11/-0001

SENDİKAMIZA HAYIRLI OLSUN ZİYARETLERİ

PTT PERSONELİNİ YALNIZ BIRAKMADIK

PTT PERSONELİNİ YALNIZ BIRAKMADIK - 30/11/-0001

PTT PERSONELİNİ YALNIZ BIRAKMADIK

GENEL MERKEZ TEŞKİLAT ÇALIŞMALARININ START’INI MARMARA BÖLGESİNDE VERDİ

GENEL MERKEZ TEŞKİLAT ÇALIŞMALARININ START’INI MARMARA BÖLGESİNDE VERDİ - 30/11/-0001

GENEL MERKEZ TEŞKİLAT ÇALIŞMALARININ START’INI MARMARA BÖLGESİNDE VERDİ

@BirlikHaberSen tarafından gönderilen tweetler
M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
TÜMÜ
ANKET
Web sitemizde yayınlanan haberleri takip ediyor musunuz?