ASGARİ ÜCRET VE MEMURLAR İÇİN EK PROTOKOL

16/12/2021

Asgari ücretin 4.250 TL olarak belirlenmesi, gelir vergisi ile damga vergisinin kaldırılmasının açıklanması, emeğin karşılığının verilmesi adına tarafımızca kıymetli ve değerli bulunmaktadır. Tüm asgari ücretli çalışan kardeşlerimize hayırlı olsun.

Bununla beraber özellikle PTT’ de görev yapmakta olan taşeronlar asgari ücretin % 30 ila % 35 arasında fazla ücret aldığı göz önüne alındığında İdari Hizmet Sözleşmeli çalışanlara Toplu Sözleşmede 2021’ in son çeyreğinden gelen enflasyon farkı, Temel Ücrete aldığımız 300 TL, sendika üyelerine aldığımız aylık yaklaşık 150 TL artış ve Toplu Sözleşmeden aldığımız % 5 artışa rağmen İdari Hizmet Sözleşmelilerle taşeronlar taşrada neredeyse eşit ücret alır hale gelmiş olacaktır. Bu durum kamu görevlileri arasında iş barışını bozabileceği gibi üst alt ilişkisinde de dengeleri bozacaktır.

Bu durumun düzeltilmesi adına daha öncede açıkladığımız üzere en kısa sürede sendikamız ve hükümet arasında ek protokol yapılacaktır. Bu protokol görüşmesinde öncelikli olarak İdari Hizmet Sözleşmeli çalışanlar ile diğer tüm kamu görevlilerinin temel ücretlerinde ciddi oranlarda artış yapılması ve gelir vergisinin kaldırılması önceliğimiz olacaktır.

Okunma Sayısı : 749

DİĞER HABERLER

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Web sitemizde yayınlanan haberleri takip ediyor musunuz?