14 Bin 224 Üyemize Teşekkürler

21/05/2021

Birlik Haber-Sen olarak Basın, Yayın ve İletişim Hizmet Kolunda 2012 yılında kazandığımız “Genel Yetkili Sendika” unvanını; 2021 yılında 10. kez en fazla üyeye sahip sendika olarak şerefle taşımaya devam ediyoruz.

2012 yılında ilk defa kazandığımız “Genel Yetkili Sendika” unvanını geliştirmeye, azimle çalışarak yükseltmeye devam ettik. Soylu ve erdemli mücadelemizde, 14 Bin 224 üyeyle rakiplerimize ezeli bir üstünlük sağlayarak 29. yılımızı gururla kutluyoruz.

Hizmet kolumuzda bulunan, beş kurumun tamamında genel yetkili durumdayız. Ayrıca 81 ilimizin 71’inde de en çok üye sayısına sahip olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.      Birlik Haber-Sen olarak bizler, bu yıl rakiplerimize büyük bir fark attık ve hizmet kolundaki diğer sendikaların üye sayılarının toplamının iki katından daha fazla üyeye sahibiz. Bu güç hepimizin gücü, bu gurur hepimizin gururu.

“Dünya üzerinde Allah’a kulluktan daha büyük bir mekan, Allah’ın rızasını gözeterek insana hizmet etmekten daha büyük bir onur yoktur.” anlayışıyla ulaştığımız bu büyük hedef ve zafer, omuzlara daha büyük sorumluluklar yüklüyor. Kazanılan bu tarihi zafer; üyelerimizle her konuda ve zeminde daha fazla iletişim kurma, sorularına cevap verme, sorunlarına daha hızlı çözüm üretme konusunda sorumluluklarımızı arttırıyor. Bu bilinçle daha etkili ve dirayetli planlamalarla dik duruşumuzu sürdüreceğiz. Hizmet kolumuzdaki kurumlarda (PTT, TRT, RTÜK, CİB, BTK) Genel Yetkili Sendika olarak elde ettiğimiz kazanımlara yenilerini ekleyerek devam edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da verdiğimiz mücadelede, çalışma hayatımızda ve sendikal alanda kararlı ve istikrarlı duruşumuzu koruyacağımızın sözünü veriyoruz. Emeğimizi ve ekmeğimizi korumak, hakça paylaşmak ve çoğaltmak, kardeşliğimizi pekiştirmek ve alın terinin karşılığını temsil etmekten onur duyuyoruz. Bu zorlu ve erdemli mücadelemizde emekleri büyük olan; Genel Başkanımız Ömer Budak başta olmak üzere, sendikamız Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerine, Edirne’den Kars’a, Muğla’dan Hakkari’ye şube başkanlarımıza, il başkanlarımıza ve yönetimlerine, ilçe, kurum ve işyeri temsilcilerimize ve en önemlisi bize desteklerini esirgemeyerek onure eden üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Okunma Sayısı : 805

DİĞER HABERLER

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Web sitemizde yayınlanan haberleri takip ediyor musunuz?