TRT Giyim Yardımı Usul ve Esasları İmzalanmıştır

23/10/2018

Kıymetli Üyelerimiz; 2017 yılında sendikamız Birlik Haber-Sen ve Kamu İşveren Heyeti arasında yapılan anlaşma uyarınca, 2018 ve 2019 yıllarını kapsayan 4. Dönem Toplu Sözleşmenin Basın, Yayın ve İletişim Hizmet Koluna İlişkin Bölümünün “Giyim Yardımı” başlıklı maddesinde yer alan “ TRT Genel Müdürlünde yayında ve verici istasyonunda çalışan personelden, kurumca hizmetin gereği olarak görev esnasında giyinmesi gerektiği belirlenen giyim malzemeleri ayni olarak verilecektir. Giyim malzemelerinin standartları ile hangi personele, ne kadar süre ile verileceği ve buna ilişkin usul ve esaslar kurum ve bu hizmet kolunda yetkili olan sendika tarafında birlikte belirlenir” hükmü gereğince TRT Genel Müdürlüğü ve bu hizmet kolunda yetkili sendika olan Birlik Haber-Sen tarafından birlikte hazırlanarak imza altına alınmıştır.

Kurum personelinden yayında ve verici istasyonlarında çalışanlardan;11.11.1983 tarihli ve 2954 sayılı kanunun değişik 16’ncı maddesi ile düzenlenen birimlerin amirleri, Ankara Radyosu Müdürlüğü için ise Ankara Radyosu Müdürü tarafından tespit edilen, yayında ve verici istasyonlarında en az bir ay çalışan personeli kapsayacaktır.

Giyim Yardımı 2018-2019 dönemi olmak üzere iki dönemi kapsayacak şekilde yapılacak olup;1.Grup:2.200 TL, 2.Grup:2.000 TL, 3.Grup:1.700 TL alacaktır.

Giyim yardımından yaklaşık 4500 personel faydalanacak olup, tüm personelin de istifade etmesi yönünde bireysel ve kurumsal olarak hukuki mücadelemizin devam edeceğinin bilinmesini ister, TRT yönetimine göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür eder, giyim yardımı alan tüm personele de hayırlı olmasını dileriz.

Okunma Sayısı : 1832

DİĞER HABERLER

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Yeni Web Sitemizin Kullanışlı ve Daha Estetik Olduğu Fikrine Katılıyor musunuz?