ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET ve MİNNETLE ANIYORUZ

03/08/2016

15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize ise hürmetlerimizi sunuyoruz. Milletimizin ve ailelerinin başı sağ olsun. Yaralanan kardeşlerimize ise Allah acil şifalar versin.

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından 15 Temmuzda yapılan darbe girişimine karşı birçok vatandaşımızın yaptığı gibi bizler ve üyelerimizde sokağa inerek, alçakça girişime engel olduk. Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast etmek isteyen FETÖ hainleri, sokaklarda demokrasiden ve sivil idareden yana tavır takınan vatandaşlarımıza helikopterlerden, tanklardan ateş açmış onlarca vatandaşımızı şehit edip, yüzlerce vatandaşımızı da yaralamışlardır.

Birlik Haber-Sen ve üyelerimizde bu acı geceden nasibini almıştır.  İşte Sendikamızın 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan ve yaralanan aziz evlatları:

1- Aksaray PTT A.Ş. Başmüdürlüğü personeli üyemiz Nazmiye İLGİLİ ‘ nin kardeşi Murat ALKAN, FETÖCÜ teröristler tarafından darbe kalkışmasında bombalanan Ankara Gölbaşı Polis Özel Harekât Daire Başkanlığında şehit olmuştur.

2 – TRT Ankara Radyosu Program Müdürlüğü çalışanlarından Köksal ERTEKİN’İN abisi 4. sınıf Emniyet Müdürü Murat Münir ERTEKİN, FETÖCÜ teröristler tarafından bombalanan Ankara Gölbaşı Polis Özel Hareket Daire Başkanlığında şehit edilmiştir.

3 - Ağrı PTT Başmüdürlüğünde çalışan üyemiz Nuran ARLI’nın abisi Mesut ACU (Emekli Astsubay), Akıncılar 4. Ana Jet Üs Komutanlığında yapılan saldırıda halk ile birlikte Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine askere direnmeye gittiğinde vurularak şehit olmuştur.

4 - İstanbul Avrupa Yakası Beşiktaş Posta Dağıtım Merkez Müdürlüğünde çalışan üyemiz Abdullah KILIÇ ‘ın oğlu Mehmet Ali KILIÇ, Boğaziçi Köprüsünün tanklarla kapatıldığı noktada evinden derhal olay yerine giderek askeri yapmayın hepimiz kardeşiz diyerek ikna etmeye çalışırken komutanın vur emriyle vurularak Şehit olmuştur.

5 - Radyo Televizyon Üst Kurulunda çalışan üyemiz Ali DELİALİOĞLU’ nun kızı hemşire Şule DELİALİOĞLU, Cumhurbaşkanlığı Külliyesine yapılan saldırıya gönüllü olarak gittiğinde yanına roket düşmesi sonucunda yaralanmıştır. Genel olarak sağlık durumu iyidir.

Birlik Haber-Sen Genel Merkezi olarak Şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar dileriz. Allah bu aziz milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın inşallah. Birliğimize ve bütünlüğümüze kast edeceklere ise Allah fırsat vermesin.

Okunma Sayısı : 2550

DİĞER HABERLER

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Yeni Web Sitemizin Kullanışlı ve Daha Estetik Olduğu Fikrine Katılıyor musunuz?