İSTANBUL 15 NO’LU ŞUBE TEMSİLCİLERİMİZ KAHVALTIDA BİRARAYA GELDİ

10/04/2016

İstanbul Avrupa Yakası 15 No’lu Şube Yönetiminin düzenlediği toplantıda; Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Şubeye bağlı İşyeri Temsilcilerimiz bir araya geldiler.

Programa Genel Başkanımız Ömer Budak, Genel Başkan Vekilimiz Gürbüz İnaltekin, Genel Başkan Yardımcımız Cengiz Bekar, İstanbul Avrupa Yakası PTT A.Ş. Başmüdürü Selahattin Ekinci, İstanbul Avrupa Yakası 15 No’lu Şube Başkanı Cengiz Şişman, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Başmüdür Yardımcıları Remzi Durmuşoğlu, Halit Çalkaya, Mustafa Talat Akalın, İstanbul Avrupa Yakası 15 No’lu Şube Kurucu Başkanı ve Onursal Başkanı Mehmet Ural’ın yanı sıra çok sayıda iş yeri temsilcisi katıldı.

Programda konuşan Genel Başkan Ömer Budak, Polis Teşkilatının 171. yılını kutlayarak, tüm şehit polislere Allahtan rahmet diledi. Genel Yetkili Sendika olarak, Toplu Sözleşmede, Kamu Personeli Danışma Kurulunda ve Kurum İdari Kurulunda elde ettikleri kazanımları anlatan Budak, konuşmasına Arif Nihat Asya’nın ve Mehmet Akif İnan’ın şiirlerinden birer dörtlük okuyarak başladı. Budak, sendikamızın kuruluşunun 24. yılı olduğuna dikkat çekerek, Birlik Haber-Sen’in 24 altın yılı geride bıraktığını söyledi.

Birlik Haber-Sen’in kurulduğu gün kuşandığı değerler ve hizmet sendikacılığı vizyonuyla, adil bir düzen ve daha yaşanılabilir bir dünya için yola çıktıklarını belirten Genel Başkan Ömer Budak, “Bizim varlık sebebimiz bu davada olmak, zaferimiz ise bu davada ölmektir. Yolumuz uzun olabilir. Bu yolda birçok engellerle karşı karşıya kalabiliriz. Ancak, yolumuzun uzunluğu, davamıza olan inancımızı artırır. Ne mutlu bu Hak davada canla başla koşanlara. Ne mutlu sizlere ve ne mutlu bizlere” dedi.

Budak, Birlik Haber-Sen fikri derinliğini, hoşgörüsünü ve aksiyonerliğini Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’den aldığını belirterek şunları söyledi: “Kurulduğumuz günden itibaren kamu görevlilerinin hak arama mücadelesinin öncülüğünü üstlendik. Özgür birey, sivil toplum ve gerçek anlamda demokratik hukuk devletinin inşasında öncülük ettik. Bütün kadrolarımızla davaya sadakat ve samimiyetten taviz vermeden, hedeflerimize ulaşmak için, hem milletimizle hem de kamu görevlileriyle aynı istikamete doğru yol aldık. Mazlumların yarasını sarma, özgürlük isteyen milyonların sesi olma, kamu görevlilerinin ekmek ve emeğinin geleceğini garanti altına alma bakımından tarihi roller üstlendik. Bu yönüyle Birlik Haber-Sen, emek örgütü olmanın yanında, bir özgürlük hareketidir. Kıymetli Dava Arkadaşlarım, bu yolda görünmek kolay, olmak ise zordur. Ve ancak bu yolda olanlar iz bırakacaktır. Bizim izlerimiz ise bütün sisleri dağıtacaktır.”

Memur-Sen ve Birlik Haber-Sen ailesinin çağları kuşatan destansı yürüyüşüne, emek, ekmek, hak ve hukuk mücadelesine, zalime ve zulme direnişine, mazluma el uzatışına, meydanlardan yükselen gür sesine herkesin tanıklık ettiğini belirten Genel Başkan Budak, “Toplu sözleşme masasında, Kurum İdari Kurul Toplantıları’nda, Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda, çalışan arkadaşlarımızın hakları için mücadele ettik. Kazandıklarımızı bahsettiğimiz bu değerlerin ışığında elde ettik. Zorlu geçen bu süreçleri çok iyi yöneterek, her birini çok değerli kazanımlarla neticelendirip tarihi başarılara imza attık. Kazanımlarımızla hem vicdanlara hem de sosyal hayata seslendik. Kamu görevlilerinin beklentilerine cevap verdik. Memur-Sen ve Birlik Haber-Sen olarak, 3. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde, gece gündüz demeden tüm kamu çalışanlarımız için sabahlara kadar süren yoğun diplomasi ve pazarlık sonucu, toplamda 213 kazanım elde ederek tarihe geçen rekorların altına imza attık. Güveni güce, alın terini kazanıma dönüştürdük. Bizlere bu onuru yaşatan, bizlere öncülük eden Memur-Sen Genel Başkanımız Sayın Ali Yalçın Beyefendiye de can-ı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Birlik Haber-Sen olarak hiçbir masada, memuru mutlu etmeyecek hiçbir kararın altına imza atmadık ve çalışanlarımızın gür sesi, onurlu duruşu olduğunu vurgulayan Budak, “Biz çalışıp kazanım üretirken, bazı tabela sendikacılığı yapanlar kasabın önündeki kediler misali ulaşamadıkları ciğere pis diyorlar. Sürekli bizlere çamur atıyorlar. Utanmadan gittikleri her yerde bizim resmi olarak elde ettiğimiz kazanımları kendiler kazanmışlar gibi anlatıyorlar. Yalancılığın ve onursuzluğun bu kadarına da pes diyoruz doğrusu” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan Budak, “Bu sendikaların yıllarca yetkili olmalarına rağmen hiçbir kazanım elde edemeyen bu sendikalar, Türk Telekom özelleştirildiğinde neredeydiler ? Niye sesinizi çıkartamadınız ? Orada haksızlığa uğrayan çalışanların haklarını neden savunmadınız ? Elinizde yetki varken hizmet kolumuzda olan bütün olaylara karşı üç maymunu oynadınız. Şimdi ise kazanım üreten, hizmet kolundaki çalışanların yüzünü güldüren Birlik Haber-Sen'i taşlamakla, kazanımlarımızı değersizleştirmekle ve çalışanların akıllarını bulandırmak için kırk dereden su getirmekle meşgulsünüz. Biz sizin geçmişinizi de, bu gününüzü de, yetki olsalar bile ne yapacağınızı da gayet iyi biliyoruz. Kıymetli Dostlar bu çakma sendikalar ağa babaları gibi her şeye muhalifler, şunu aldık diyoruz, kötülüyorlar. Bunu aldık diyoruz, değersizleştirmekle uğraşıyorlar. Bunların işleri güçleri hizmet üretmek değil. Bunların işleri güçleri fitne-fücur çıkartmak. Bunlar çalışanlardan yana hiçbir zaman tavır takınmadılar zaten” şeklinde konuştu.

İstanbul 15 No’lu Şube Başkanı Cengiz Şişman’ın ise yaptığı konuşmada “Bizlerin sendikal anlayışı, hizmet sendikacılığıdır. Sendikal rekabet her zaman vardır. Fakat biz kimseyi küstürmeden, kırmadan sendikacılık yapıyoruz” dedi. 

Okunma Sayısı : 2339

Haber Fotoğrafları

DİĞER HABERLER

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Yeni Web Sitemizin Kullanışlı ve Daha Estetik Olduğu Fikrine Katılıyor musunuz?