İHS’lilerin Fazla Mesailerini Mahkemeye Taşıdık

05/12/2018

PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından 07.11.2018 tarih ve 35060843-869-E.4283 sayılı yazı ile tebliğ edilen yıllık izin, mazeret izni, sıhhi izinler, sendikal izinler ve bu izinlerde geçen sürenin çalışma saati hesaplanmasında fazla çalışma saatinden düşülmesi konusuyla ilgili olarak Danıştay 12. Daire Başkanlığı’na dava dilekçemizi iletmiş bulunmaktayız.

Yıllık izin, mazeret izni, sıhhi izinler ve sendikal izinler çalışanlara kanunen tanınmış haklardır. Çalışan personel bu hakları kullanırken çalışma saatlerinin ücretlerini almaları gerekmektedir. Söz konusu izinlerin kullanımı halinde personelin bu süreleri iş başında geçen süreler olarak hesaplanması,  haftalık 40 saatin hesaplanmasında dikkate alınması ve personele ait fazla çalışma ücretlerinin eksiksiz ödenmesi kaçınılmaz bir gerçektir. Birlik Haber-Sen olarak konuyu her platformda dile getirmiş, yazılı dilekçemizi PTT A.Ş. Genel Müdürlüğüne iletmiş ve Türkiye genelinde gerçekleştirdiğimiz basın açıklamaları ile bu kararın geri çekilmesi gerektiğini vurgulamıştık.

PTT A.Ş. Genel Müdürlüğünün fazla çalışma saati hesaplama tebliği konusundaki kararına karşı çıktığımızın vurgusunu her mecrada yapmamıza rağmen mağduriyetlerin giderilmemesi kurum çalışanlarını derinden etkilemiştir. Birlik Haber-Sen olarak bizler de konuyu adli mercilere iletmiş bulunmaktayız.

Mağduriyetlerin yaşanmaması adına PTT A.Ş. Genel Müdürlüğüne yazdığımız yazı ve Danıştay 12. Daire Başkanlığı’na sunduğumuz dava dilekçesi ektedir.

Bu aşamadan sonra gerçekleşecek gelişmelerin siz üyelerimize bilgisinin paylaşılacağının bilinmesini ister, tüm üyelerimize selam ve saygılarımızı sunarız.

Okunma Sayısı : 246

DİĞER HABERLER

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Yeni Web Sitemizin Kullanışlı ve Daha Estetik Olduğu Fikrine Katılıyor musunuz?