Birlik Haber-Sen Olarak Yetkide 9. Yılımız Tescillendi

04/09/2020

Kamu görevlileri sendikalarının ve konfederasyonlarının Üye sayılarına ilişkin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Tebliği, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre; Birlik Haber-Sen, 14 bin 58 Üye ile Hizmet Kolumuzdaki tüm rakip sendikaların üye sayılarının toplamından daha fazla üyeye sahip olduğu tespit edildi.

Memur-Sen Konfederasyonu, 1 milyon 13 bin 920 Üye sayısıyla rakipleriyle arasındaki farkı artırarak Türkiye’nin en büyük emek hareketi sivil toplum örgütü olma konumunu devam ettirdi.

Hizmet kolumuzda bulunan; beş kurumun tamamında genel yetkili durumdayız. Ayrıca 81 ilimizin büyük çoğunluğunda en çok üye sayısına sahip olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Birlik Haber-Sen olarak bizler, bu yıl da rakiplerimize büyük bir fark attık ve hizmet kolumuzdaki en yakın rakip sendikaların üye sayılarının toplamından daha fazla üyeye sahibiz. Bu güç hepimizin gücü, bu gurur hepimizin gururu.

 “Dünya üzerinde Allah’a kulluktan daha büyük bir mekan, Allah’ın rızasını gözeterek insana hizmet etmekten daha büyük bir onur yoktur.” anlayışıyla ulaştığımız bu büyük hedef ve zafer, omuzlara daha büyük sorumluluklar yüklüyor. Kazanılan bu tarihi zafer; üyelerimizle her konuda ve zeminde daha fazla iletişim kurma, sorularına cevap verme, sorunlarına daha hızlı çözüm üretme konusunda sorumluluklarımızı arttırıyor.

Birlik Haber-Sen’in hizmet kolunda rakipsizliğini bir kez daha tescilleyen rakamlar, kamu görevlilerinin beklentileri ve talepleriyle, milletimizin hasletleri ve hassasiyetleriyle uyumlu sendikal bakış ve yaklaşımların haklılığını tescillenmiştir. 
Bu itibarla, güvenleriyle gücümüze güç katan, Üyelikleriyle örgütlülük noktasında kararlı tavır ortaya koyan Basın, Yayın ve İletişim çalışanlarına şükranlarımızı arz ediyor, akademik hizmet sendikacılığı yaklaşımından taviz vermeden, kamu görevlilerinin çalışma şartlarının insan onuruna uygun hale getirecek kazanımları artırmaya devam edeceğimize söz veriyoruz.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da verdiğimiz mücadelede, çalışma hayatımızda ve sendikal alanda kararlı ve istikrarlı duruşumuzu koruyacağımızın sözünü veriyoruz. Emeğimizi ve ekmeğimizi korumak, hakça paylaşmak ve çoğaltmak, kardeşliğimizi pekiştirmek ve alın terinin karşılığını temsil etmekten onur duyuyoruz. Bu zorlu ve erdemli mücadelemizde emekleri büyük olan; Genel Başkanımız Ömer Budak başta olmak üzere, sendikamız genel merkez yönetimine, Edirne’den Kars’a, Muğla’dan Hakkari’ye şube başkanlarımıza, il başkanlarımıza ve yönetimlerine, ilçe, kurum ve işyeri temsilcilerimize ve en önemlisi bize desteklerini esirgemeyerek onure eden üyelerime teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Okunma Sayısı : 712

DİĞER HABERLER

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Web sitemizde yayınlanan haberleri takip ediyor musunuz?