BAYRAMLAR, KARDEŞLİĞİMİZİ VE BİRLİKTELİĞİMİZİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN EN GÜZEL VESİLEDİR

11/09/2016

Bayram Allah’tan başka boyun eğilecek bir otorite tanımayan yüksek teslimiyetle, umudu ve coşkuyu diri tutmaktır. Bayram sevgiyi, barışı, kardeşliği toplumsal canlılıkla yaşamak, yaygınlaştırmaktır. Kurban Bayramı, Allah’a tevhidi bir inanç, İbrahimî bir sadakat ve İsmailî bir teslimiyetle bağlanmaktır. Kurban yakın olan, yaklaştıran demektir. Bugün temel değerlerinden uzaklaşarak bölünmüş, kan revan içinde dağılmış ümmetin, kurban bilinciyle tekrar İslâm’a ve tevhidi değerlere yakınlaşmaya, ümmet birliğini, bütünlüğünü tesis etmeye ihtiyacı vardır. Bütün İslâm âleminin, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, idrak ettiği Kurban bayramını en içten duygularımızla kutlar hayırlar getirmesini temenni ederiz.

Bayramlar birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği özel günlerden biridir. Bayramlar bir ibadet olmasının yanı sıra, günlük hayatın düzenlenmesinde bir reçete özelliğini de barındırır. Fakat ne yazıkki bütün islam coğrafyası bu bayrama da Haçlı Siyonist ittifakının saldırıları altında ölüm ve yıkımların kol gezdiği dayanılmaz sıkıntılarla birlikte girmektedir. İlgisiz kalamayarak etkilendiğimiz bu sıkıntıları, ülke ve millet bütünlüğümüzü hedef alan terör saldırıları ve 15 Temmuz darbe girişimi ile daha derinden hissettik. Verdiğimiz şehitler kurtuluş günleri olmasını ümit ettiğimiz, birlik ve beraberliğimizin teminatı bayramların özgürlüğe adanmış gerçek kurbanları oldular. Onların aziz hatıralarını, bize armağan ettikleri İstiklâl aşkı ve idealini muhafaza ederek yaşatacağız. 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Basın, Yayın ve İletişim Hizmet Kolundaki çalışanlar olmak üzere; bütün kamu görevlilerinin, milletimizin ve bütün İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutlar; birlik ve beraberliğimizin, huzur, barış ve hoş görü ikliminin artmasına, coğrafyamızdaki savaşların sona ermesi, İslam aleminin yüzünün gülmesine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederiz.

Okunma Sayısı : 969

DİĞER HABERLER

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Yeni Web Sitemizin Kullanışlı ve Daha Estetik Olduğu Fikrine Katılıyor musunuz?