Başkanlar Kurulu Toplantımızdan Daha Güçlü Birlik Haber-Sen İçin Elele Mesajı

24/02/2018

Sendikamızın Ankara’da düzenlediği “Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı” gerçekleştirildi. Toplantıda birlik beraberlik mesajının yanında; daha güçlü Birlik Haber-Sen için el ele mesajı verildi.

Ankara’da bir otelde düzenlenen toplantıya Genel Başkanımız Ömer Budak, Genel Vekilimiz Gürbüz İnaltekin, Genel Başkan Yardımcılarımız, Mevlüt Burgaç, Cengiz Bekar, Ahmet Karagöz, Cüneyt Özban, Muzaffer Boskurt, Şube ve İl başkanlarımız katıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkanımız Ömer Budak, “20 Şubat 1992 tarihinde, emek mücadelesinde yerli bir duruş, millî bir düşünce ve milletin değerleriyle bezenmiş bir anlayışla yola çıkan; konuşmanın zor zamanlarında söz söyleyen, yokluğu samimiyetle yenen, azlığı dirayetle çokluğa çeviren, idealleri söz konusu olduğunda yorulmadan yürüyen şair, mütefekkir ve hareket adamı Mehmet Akif İnan’ın başlattığı, onun açtığı çığırda cefayla yol alan kahramanların büyüttüğü emek ve özgürlük mücadelemiz 26. yılına girmiştir. 26. kuruluş yılımızda, başta merhum Mehmet Akif İnan ağabeyimizi, Genel Başkan Yardımcımız (2011-2015) Salih Yıldırgan’ ı ahirete irtihal eden bütün yöneticilerimize ve üyelerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu inançlı, cesur öncülerimizden bayrağı devralarak bugünlere ulaştıran genel başkanlarımız Hüsamettin Şanal, Ali Erdoğan, Şinasi Gülcüoğlu ve Gürbüz İnaltekin’e, sendikamızın her kademesinde görev yapmış başkan, temsilci ve üyelerimize; emek, ömür ve gönül veren herkese teşekkür eder; verilen bu emeklerin kurtuluşumuza vesile olmasını temenni olmasını yüce mevladan niyaz ederim.” diye konuştu.

Genel Başkanı Budak, " Sendikaların üye sayılarının güncelleneceği 15 Mayısa kadar üye sayımızı en yukarılara çekene kadar gece gündüz çalışacağız. Teşkilat olarak Mayıs ayına kadar fedakarlıkta, feragatta, ter akıtmada, yorulmada yeni bir yarışa giriyoruz. Bütün teşkilatımızdan zirveyi yakalayarak yeni destanlar yazmasını bekliyoruz.  Bu seferberlikte her bir üyemizin bir teşkilat başkanı gibi sorumluluk ve inisiyatif alacağından şüphemiz yok" dedi.

Birlik Haber-Sen’in adına yakışır bir teşkilata sahip olduğuna vurgu yapan Genel Başkan Budak, “Bu güne kadar bu teşkilat, ümmeti Muhammet için, vatanı, milleti için ve üyeleri için var gücüyle çalışmıştır. Bundan sonrada bu şekilde çalışacağından eminim. Bu teşkilatın bir mensubu ve Genel Başkanı olmaktan onur ve gurur duyuyorum.” diye konuştu.

Birlik Haber-Sen olarak ülkenin bütünlüğü ve milletin birliğinden yana olduklarını belirten Genel Başkanımız Ömer Budak, “Demokrasiye karartma uygulandığı dönemlerde dik duruşuyla milletin ve milli iradenin yanında yer alan Birlik Haber-Sen, uluslararası kirli, karanlık odakların içerideki işbirlikçileri ile tezgâhladıkları ihanetlere karşı haklı olmanın verdiği güç ve cesaretle durmuş; 28 Şubat, 27 Nisan, 17-25 Aralık, 15 Temmuz gibi, millete karşı yapılan her türlü gayrimeşru ve hain girişimde, ‘hâkimiyet milletindir’ diyerek meydanlara çıkmış, haksızlıkların karşısında, mağdur ve mazlumların yanında yer almış; ırkına, diline, dinine, rengine bakmadan dünyanın herhangi bir yerinde yaşanan mezalime gereken tepkiyi göstermiştir. Temsil ettiği üyeleri ve medeniyet değerleriyle ülkemizdeki milli birlik ve kardeşlik ikliminin tesisi için her zaman varlığını ortaya koymuştur” şeklinde konuştu.

Ömer Budak, “Birlik Haber-Sen, sendikacılığı ‘kavga zemininde rekabet zeminine, rekabet zemininden de hizmet zeminine’ dönüştürmüştür. Çalışanların mali haklarının iyileştirilmesini, sosyal ve meslekî gelişimlerine katkı sağlamayı ilke olarak benimseyen sendikamız; aynı zamanda daha demokratik Türkiye, özgürlüklerin daha fazla yaşanabildiği ülke ideali için elini taşın altına koymaktan geri durmamıştır” dedi.

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerinin, Şube ve İl Başkanlarının da birer konuşma yaptığı toplantıda birlik ve beraberlik mesajı verilerek; 15 Mayıs’a kadar daha güçlü bir Birlik Haber-Sen için elle verilmesi kararı alındı.

Programın sonunda aile fotoğrafı çekildi. 

Okunma Sayısı : 480

Haber Fotoğrafları

DİĞER HABERLER

M Akif İnan Köşesi

TRT Haber Haberler

Son Dakika Haberleri  |  Haber Manşetleri
ANKET
Yeni Web Sitemizin Kullanışlı ve Daha Estetik Olduğu Fikrine Katılıyor musunuz?